Spuštění projektu Přístupnost.cz

Z pohledu nezainteresovaného pozorovatele by se mohlo zdát, že téma přístupnosti již není na současném internetu aktuální. Nabídka auditů a školení přístupnosti pomalu mizí z portfolia webdesignerských a konzultačních firem, odborných článků na veřejnost pronikne jen málo, zkrátka zdánlivě ticho po pěšině.

Zdání ovšem klame. Hendikepovaní uživatelé mezi námi stále jsou a stále potřebují, aby na ně byl při tvorbě webu brán ohled. Internet je pro ně snad ještě důležitější součástí života než pro většinu z nás – mnohé z jiných, pro nás samozřejmých komunikačních kanálů pro ně nejsou dostupné.

Informace jsou hybatelem dnešní společnosti. A je v zájmu nás všech, aby k nim měli přístup všichni, bez ohledu na to, s jakými prostředky k nim přistupují.

Proč nový projekt

Osvěta v oblasti přístupnosti na českém internetu není dostatečná. Je třeba neustále informovat veřejnost i provozovatele webů o tom, proč a jak tvořit web přístupně. Přístupnost by měla být u každého webu samozřejmostí, zejména pak v oblasti veřejné správy.

Proto jsme se rozhodli spustit projekt Přístupnost.cz. Naším cílem je především poskytovat informace o tvorbě přístupného webu a snad i trochu oživit téma přístupnosti mezi veřejností.

Zaměřili jsme se na přístupnost jak po stránce praktické (tvorba webu), tak i mezinárodních standardů (pravidla přístupnosti) a zákonné úpravy v českém prostředí (státní správa).

Pokud budete mít jakékoliv připomínky či náměty, prosíme, neváhejte nás kontaktovat. Můžete se i zapojit do diskuse pod novými články, za všechny ohlasy budeme rádi.

Komentáře

  1. Tom@S | 3. 12. 2008 21:29 |

    Drzim palce tento web je velmi zaujimavy a dava mi vela uzitocnych informacii

  2. Tvorba webových stránek | 22. 11. 2014 22:01 |

    Kdyby jste chtěli vytvořit nový web, tak našim oborem je tvorba webových stránek a tvorba webu včetně seo optimalizace. Tvorba webových stránek není jediným odvětvím, kterým se zabýváme. Tvorba webových stránek

RSS komentářů k článku "Spuštění projektu Přístupnost.cz"

Přidat komentář

(povinné)

(povinné - nebude zveřejněn)

Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Používat můžete i Texy.